Don Broco - Nightmare Tripping
Clawfinger - B4 We All Die
Puscifer - Normal Isn't
Story of The Year
Alter bridge - Alter bridge
Megadeth - Megadeth
Agenda
05 APR
Samhain 2026
07 APR
5 Seconds of Summer
15 APR
Only The Poets
16 APR
Fleddy Melculy
18 APR
Tom Smith (Editors)
19 APR
Louis Tomlinson
23 APR
Turpentine Valley
23 APR
The Scabs
25 APR
Liar
26 APR
Solence
27 APR
My Sleeping Karma
27 APR
Skillet
29 APR
Triggerfinger
29 APR
Smash Into Pieces
03 MEI
Public Image LTD
06 MEI
Das Pop
11 MEI
Machine Head
12 MEI
Lola Young
15 MEI
Creeper
16 MEI
Dunk!Festival 2026
17 MEI
Obsidian Dust 2026
18 MEI
Uli John Roth
24 MEI
Beth Hart 2026
28 MEI
The Sheila Divine
31 MEI
Vestrock 2026
01 JUN
Sixteen Horsepower
03 JUN
Flotsam and Jetsam
04 JUN
Don Broco
06 JUN
Sweden Rock Festival 2026
07 JUN
South of Heaven
08 JUN
Massive Attack
13 JUN
Delta Bombers
13 JUN
Garbage
17 JUN
The Beaches
23 JUN
A Perfect Circle
26 JUN
Turbonegro
27 JUN
Grensrock 2026
28 JUN
Guns N Roses
28 JUN
The Black Crowes
29 JUN
Live is Live
02 JUL
Green Jelly
02 JUL
BTS
05 JUL
Main Square 2026
09 JUL
ZZ Top
12 JUL
Bospop 2026
12 JUL
Sjock 2026
19 JUL
Dour 2026
21 JUL
D.R.I
30 JUL
Opeth
01 AUG
Savatage
02 AUG
Crypta
12 AUG
Judas Priest
16 AUG
Dynamo Metal Fest 2026
03 SEPT
Davina Michelle
16 SEPT
Evanescence
18 SEPT
Judas Priest
20 SEPT
Fun Lovin Criminals
25 SEPT
Beyond the Black
30 SEPT
I Prevail
03 OKT
Samurai Pizza Cats
07 OKT
The Amity Affliction
08 OKT
Sixpence Non The Richer
08 OKT
Spiritbox
09 OKT
Ultra Vomit
11 OKT
Future Palace
14 OKT
Bryan Adams
17 OKT
The Devil Wears Prada
18 OKT
Desertfest Belgium
20 OKT
Amon Amarth
27 OKT
Beast In Black
27 OKT
Brandi Carlile
28 OKT
Slayyyter
28 OKT
Clawfinger
31 OKT
Kamfest
01 NOV
Placebo
04 NOV
Shinedown
06 NOV
Bizkit Park
09 NOV
Korn
09 NOV
Messa
11 NOV
Enter Shikari
14 NOV
Helldorado 2026
17 NOV
Eluveitie
18 NOV
Douwe Bob
18 NOV
Gloryhammer
18 NOV
Interpol and Bloc Party
27 NOV
Jasper Steverlinck
05 DEC
Kensington
12 DEC
Channel Zero
13 DEC
Accept

Interview Evil Invaders

11 MRT 2015
Interview Evil Invaders

 

Evil Invaders, Interview en foto special:

 

UP THE BELGIANS! FEST PT.1  Alcatraz Club Show

 

 

Jullie hebben net een nieuw album ‘Pulses of Pleasure’ uitgebracht, zijn jullie helemaal naar hier gekomen om dat voor te stellen?

Joe: “Ja om een liveshow te spelen hé. We gaan een hele hoop nieuwe nummers spelen. Het is de tweede keer dat we deze nummers live gaan spelen, ik ben benieuwd. Iedereen is de oude toch al kotsbeu (lacht).”

 

Hoe ging jullie eerste voorstelling in de Biebob?

Joe: “Chaos! De boel is daar helemaal afgebroken, het was niet normaal. Op den duur op dat podium, iedereen stond er op en er waren technische problemen maar het was echt supertof. Er was erg veel energie. Er heeft iemand zijn pink gebroken en er is blijkbaar ook iemand flauwgevallen.”

Senne: “Ik heb dat gezien! Ik dacht wat doet die nu?”

Joe: “Het was van het begin tot het einde ook één grote moshpit en iedereen was aan het stagediven. Het was waanzin, de fans reageerden goed. De zaal was volledig uitverkocht, er stond 500 man binnen. Het stond propvol, het was echt cool.”

 

Gaan jullie nog op tour dit jaar?

Joe: “Voorlopig hebben we twee tours vaststaan maar misschien komt er nog één bij in het najaar. We gaan van 19 maart tot 5 april op tour en van 5 mei tot 13 juni. Dat is allemaal in Europa, we hebben eigenlijk weinig shows in België. In de zomer pikken we dan hier en daar eens een festival mee. “

 

Liggen er al festivals vast?

Joe: “In het buitenland hebben we ‘Out and Loud’ vastliggen in Duitsland en ‘Metalfest’ in Tjechië. Voor de rest zijn we hier nog bezig met een festival en dat wordt binnenkort allemaal aangekondigd.” Geen graspop voor jullie? “Het staat niet honderd procent vast, het is nog niet bekend.”

 

Met welke band zouden jullie graag eens op tour gaan?

Max: “Exodus!”

Joe: “Ja, Exodus!”

Senne: “Iron Maiden! Dus we gaan met drie bands op tour, hé!

Sam:  “Maiden!”

Joe: “Ja het is vrij hoog gegrepen natuurlijk. Exomaiden hé.”

 

Kunnen jullie leven van de inkomsten van de band of hebben jullie nog een aparte job?

Joe: “We zijn nog niet dood. Nee, het is moeilijk om er echt geld aan te verdienen, momenteel zit dat er nog niet in. We verliezen geen geld, daar zijn we al heel blij mee. We investeren ook veel. We zijn nu bijvoorbeeld bezig met een lichtshow en van die dingen. Dus al het geld dat binnenkomt wordt eigenlijk ook in bepaalde manieren uitgegeven aan mensen of dingen die ons helpen. Of voor regardings of bijvoorbeeld voor apparatuur die we moeten aankopen.

We proberen ook hier en daar wat bij te klussen maar een vaste job is geen optie. We zijn constant met de band bezig. Als je gaat solliciteren en je zegt: ‘ik kan die twee maanden niet komen en dan ben ik ook vijf weken weg’, ja dan, dat werkt niet hé.”

 

Hoeveel shows hebben jullie dit jaar al gedaan?

Joe: “Ik denk een stuk of zeven, maar er komen er nog veel bij. Ik denk dat we er nu al meer dan veertig vast hebben staan.”

 

 

Hoe onderscheiden jullie zich als band van de rest?

Joe: “Ik denk door de combinatie van de stijlen die we spelen. Wij spelen Classic Metal, het is niet echt trash, het is niet echt heavy metal. Het is speed metal, zeggen we, omdat het een beetje een combinatie van alles is. Er zitten hier en daar ook wel wat progressievere invloeden in vind ik. Ik kan niet zeggen dat wij klinken als een andere band. Je hoort wel bepaalde stukjes die je doen denken aan een bepaalde band, bijvoorbeeld een riff die wat Iron Maidenachtig is, dat is dan weer trashy. De nummers verschillen van elkaar al heel hard.”

 

Waarom zouden mensen naar een concert van Evil Invaders moeten komen?

Joe: “We zullen er altijd honderd procent staan. Elk optreden doen we ons best om zelf een hele goede show neer te zetten en ook om onze fans waar voor hun geld te geven. Ze betalen inkom natuurlijk en dan moet je iets geven hé.”

 

Proberen jullie je old school sound te behouden of experimenteren jullie liever?

Joe: “We experimenteren wel veel met onze muziek maar ik denk dat er altijd wel een serieuze portie old school in zal zitten want dat is gewoon de stijl waar we naar luisteren. Ik bedoel, dat is de stijl die we spelen en dat kan zijn dat het hier en daar wel wat zal veranderen naarmate de toekomst. Op dit moment denk ik dat we altijd wel een old school eighties style band zullen zijn.”

 

Wat brengt de toekomst nog voor Evil Invaders?

Sam: “Hopelijk heel veel optredens met heel veel vette bands en ook veel tours. Hopelijk hé.”

Joe: “We spelen eigenlijk zoveel als we kunnen en we willen zoveel mogelijk tours hebben overal ter wereld. Als ze ons vragen en we kunnen er geraken en het betalen dan gaan we.”

Sam: “Ik denk dat de eerste poging nu vooral is om onze nieuwe cd overal te laten horen dat deze bekend wordt en dan zullen we wel zien hé.”

Joe: “Nu zullen we eerst deze twee tours doen en er na misschien naar een ander continent. Het plan is ook om de komende twee jaar ergens een nieuw album uit te brengen. We zien wel hoe het loopt, als we nummers klaar hebben, duiken we weer de studio in.”

 

In welk land zouden jullie graag eens optreden?

Senne: “Mexico.”

Sam: “Brazilië.”

Joe: “Brazilië lijkt me wel tof.”

Sam: “Net zoals in Japan, dat is wel een land waar metal wel heel hard leeft onder de mensen. In Mexico of Brazilië gaan ze even zot doen als in Japan, dat lijkt me wel leuk om daar eens naar toe te gaan.”

 

Jullie zijn ook naar Japan geweest, hoe hebben jullie dat ervaren?

Joe: “Zalig! Het was iets helemaal anders dan hier en toch heel hard hetzelfde. Tijdens het optreden zelf merk je niet dat je in Japan bent maar erna en tussen de nummers in is er zo’n hele andere sfeer. Tijdens de nummers doen ze moshpits en stagedives. Het is een andere cultuur. Die zijn gek met die fototoestellen, niet normaal.”

Sam: “En die rijstokjes, daar valt niet mee te eten!”

 

Was dit dan jullie beste optreden?

Senne: “Japan was een coole belevenis maar of het ons beste optreden was…”

Sam: “Biebob was ook zalig, Graspop was ook zalig. Ik denk dat als de fans zich helemaal laten gaan dan is het altijd leuk. Het maakt dan niet uit in welk land je zit.”

Joe: “Wij amuseren ons altijd als we op het podium staan, tenzij de helft van de apparatuur ineens uitvalt zoals in de Biebob, maar we hebben ons geamuseerd!”

 

Hebben jullie tips voor beginnende bands?

Senne: “Er vol voor gaan! En niet opgeven, blijven werken en als je iets wil bereiken, het gewoon doen.”

Joe: “In het begin was bij ons niet iedereen zo enthousiast, er werd wat mee gelachen. Maar we zijn gewoon ons ding blijven doen en je ziet wel.”

Sam: “Luisteren naar de mensen die je steunen en degene die tegenspreken negeren.”

Joe: “Maar wel open staan voor kritiek, dus als ze zeggen: ‘Dat is echt iets waar je aan moet werken,’ dan moet je daar wel rekening mee houden. Het hangt er wel vanaf wie dat zegt. Als het mensen zijn die ons al hebben gezien en zeggen: ‘Toen deed je dat zo en dat was veel beter dan hoe je het nu gedaan hebt,’ dan houden we daar soms wel rekening mee. We staan dus wel open voor kritiek.”

Senne: “Steek dat in u hoofd en ooit komt dat wel eens terug te boven.”

Joe: “Ook al ben je het soms niet eens met dingen, probeer het dan vanuit een ander perspectief te zien. Dan doe je er uiteindelijk nog altijd mee wat je wil maar het is altijd interessant om open te staan voor andere invloeden.”

 

Hebben jullie zelf nog iets wat je wil zeggen?

Sam: “Het is allemaal begonnen toen ik twaalf was …”

 

(LV)