We Came As Romans
Dropkick Murphy's - For The People
Helloween - Giants & Monsters
Garbage
Epica - Aspiral
Silverstein - Antibloom
Agenda
21 SEPT
Primal Fear
24 SEPT
Volbeat
30 SEPT
Wolfheart
01 OKT
Parkway Drive
02 OKT
Fun Lovin Criminals
04 OKT
Pierce The Veil
07 OKT
Morcheeba
08 OKT
Bleed from Within
11 OKT
Y&T 2025
12 OKT
Thrash of Titans Tour 2025
15 OKT
Wind Rose
15 OKT
Disturbed
18 OKT
Helloween
19 OKT
Desertfest
23 OKT
Pothamus
24 OKT
Ad Infinitum
26 OKT
Samhain 2025
26 OKT
Blackbriar
31 OKT
Leprous
31 OKT
Pro-pain
31 OKT
30 Years BP
01 NOV
Amenra
01 NOV
Mantah
01 NOV
Turbonegro
02 NOV
Battle Beast
06 NOV
Paradise Lost
07 NOV
Janez Detd
09 NOV
Hanabie
12 NOV
Electric Callboy
13 NOV
Marilyn Manson
13 NOV
Mono
15 NOV
Helldorado
16 NOV
Psychonaut
25 NOV
Ramkot
25 NOV
Spineshank
25 NOV
Coldrain
25 NOV
Girlschool
27 NOV
Perturbator
28 NOV
Gojira
29 NOV
Zornik - The Setlist
30 NOV
Nothing More
01 DEC
Lacuna Coil
02 DEC
Sabaton
05 DEC
Ice Nine Kills
05 DEC
LANDMVRKS 2025
06 DEC
Blast From The past 2025
16 DEC
Imminence
14 JAN
Slaughter to Prevail
18 JAN
Epica
24 JAN
Lionheart - Madball
24 JAN
Sister May
27 JAN
Burning Witches
01 FEB
Ashnikko
08 FEB
Ronker
12 FEB
Avatar
23 FEB
Alter Bridge
28 FEB
Motionless In White
06 MRT
The Academic
16 MRT
Fit For a King
28 MRT
Di-rect 2026
05 APR
Samhain 2026
07 JUN
South of Heaven
16 AUG
Dynamo Metal Fest 2026

Concert report: Anvil

29 OKT 2016
Concert report: Anvil

 

Anvil – Rezet – Mystery blue

 

29-10-2016 @ De verlichte geest - Roeselare

 

De eerste band in de line-up vandaag is de franse formatie waarvan het zaadje van ontstaan reeds geplant werd in 1982 “Mystery blue”. We krijgen een stevig setje heavy metal  (net zoals dit in de “old days” bedoeld was) voorgeschoteld met snedige gitaarriffs,ondersteunende baslijnen en strak drumwerk. De vocalen van zangeres Nathalie Geyer zaten voornamelijk wel goed in de nummers maar konden mij toch niet helemaal overtuigen.

Met het duitse rezet werd het tempo wat opgedreven, zonder al te veel gezever en geleuter gaan ze er volledig voor en word de zaal overspoeld met de ene na de andere speed/thrash riff  die door de heer Dave Mustaine zelf geschreven had kunnen worden. Ik heb altijd al veel respect gehad voor zangers die de zang combineren met het gitaarspel en vooral degene die dit dan nog beide perfect machtig zijn en in dit geval was dit zeker van toepassing. Ricky Wagner neemt trouwens ook nog de solo partijen voor zijn rekening en dit werd mooi aangevuld tot een stevig geheel door de rest van de band.Zeker en vast was dit een strakke show.

De band waarvoor iedereen afzakte naar Roeselare was ongetwijfeld Anvil. Als Steve “lips”Kudlow met zijn immers zeer kenbare glimlach tot over zijn oren op het podium verschijnt werd hij als een held onthaald door alle aanwezigen,dat is niet verwonderlijk als je weet dat anvil één van de grondleggers van het heavy metal gebeuren is die een lange en vooral harde weg heeft afgelegd maar nooit de erkenning heeft gekregen die ze wel verdienen.Het levensverhaal van anvil werd trouwens mooi verfilmd in “ANVIL! The story of anvil” ( een aanrader voor degenen die deze rockumentary nog niet gezien hebben). Desondanks de sauna temperaturen is de band geamuseerd en in hun nopjes en doen ze wat ze al jaren op hun eigen manier doen namelijk entertainen en een strakke set neerzetten met tussen de nummers door wat fijne anekdotes over hoe lips destijds door Lemmy himself gevraagd werd om motorhead te vervoegen maar dit weigerde omdat hij reeds in een band zat anvil genaamd,Lemmy respecteerde dat en nam anvil dan maar mee op tournee.Het volgende nummer “free as the wind” werd dan ook aan Lemmy opgedragen.Iedereen gaat uit zijn dak en dat word geapprecieerd door de band die zich van zijn beste kant laat zien.De hilarische quotes zoals “growing old is not an option but growing up is totally and completely optional” worden door iedereen gesmaakt en als de eerste noten van “metal on metal” door de speakers knallen barst de zaal volledig uit zijn voegen.Om af te sluiten kregen we nog een mooie versie van Steppenwolf ’s “born to be wild” te horen.Het was een prachtige show en uiterst fijn om te zien dat de heren nog de tijd maakten om na het optreden hun fans te begroeten .

 

Rev: Vandewalle David

Pics: Bianca Lootens

 

Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil