Don Broco - Nightmare Tripping
Clawfinger - B4 We All Die
Puscifer - Normal Isn't
Story of The Year
Alter bridge - Alter bridge
Megadeth - Megadeth
Agenda
08 APR
Tom Smith (Editors)
15 APR
Only The Poets
16 APR
Fleddy Melculy
19 APR
Louis Tomlinson
23 APR
Turpentine Valley
23 APR
The Scabs
25 APR
Liar
26 APR
Solence
27 APR
My Sleeping Karma
27 APR
Skillet
29 APR
Triggerfinger
29 APR
Smash Into Pieces
03 MEI
Public Image LTD
06 MEI
Das Pop
11 MEI
Machine Head
12 MEI
Lola Young
15 MEI
Creeper
16 MEI
Rock Affligem
16 MEI
Dunk!Festival 2026
17 MEI
Obsidian Dust 2026
18 MEI
Uli John Roth
24 MEI
Beth Hart 2026
28 MEI
The Sheila Divine
31 MEI
Vestrock 2026
01 JUN
Sixteen Horsepower
03 JUN
Flotsam and Jetsam
04 JUN
Don Broco
06 JUN
Sweden Rock Festival 2026
07 JUN
South of Heaven
08 JUN
Massive Attack
13 JUN
Delta Bombers
13 JUN
Garbage
17 JUN
The Beaches
23 JUN
A Perfect Circle
26 JUN
Turbonegro
27 JUN
Grensrock 2026
28 JUN
Guns N Roses
28 JUN
The Black Crowes
29 JUN
Live is Live
02 JUL
Green Jelly
02 JUL
BTS
05 JUL
Main Square 2026
09 JUL
ZZ Top
12 JUL
Sjock 2026
12 JUL
Bospop 2026
19 JUL
Dour 2026
21 JUL
D.R.I
30 JUL
Opeth
01 AUG
Savatage
02 AUG
Crypta
09 AUG
Lokerse feesten
09 AUG
Alcatraz
12 AUG
Judas Priest
16 AUG
Dynamo Metal Fest 2026
03 SEPT
Davina Michelle
16 SEPT
Evanescence
18 SEPT
Judas Priest
20 SEPT
Fun Lovin Criminals
25 SEPT
Beyond the Black
30 SEPT
I Prevail
03 OKT
Samurai Pizza Cats
07 OKT
The Amity Affliction
08 OKT
Axel Rudi Pell
08 OKT
Sixpence Non The Richer
08 OKT
Spiritbox
09 OKT
Ultra Vomit
11 OKT
Future Palace
14 OKT
Bryan Adams
17 OKT
The Devil Wears Prada
18 OKT
Desertfest Belgium
20 OKT
Amon Amarth
27 OKT
Beast In Black
27 OKT
Brandi Carlile
28 OKT
Slayyyter
28 OKT
Clawfinger
31 OKT
Kamfest
01 NOV
Placebo
04 NOV
Shinedown
06 NOV
Bizkit Park
09 NOV
Korn
09 NOV
Messa
11 NOV
Enter Shikari
14 NOV
Helldorado 2026
17 NOV
Eluveitie
18 NOV
Gloryhammer
18 NOV
Interpol and Bloc Party
18 NOV
Douwe Bob
27 NOV
Jasper Steverlinck
05 DEC
Kensington
12 DEC
Channel Zero
13 DEC
Accept

Concert report: Anvil

29 OKT 2016
Concert report: Anvil

 

Anvil – Rezet – Mystery blue

 

29-10-2016 @ De verlichte geest - Roeselare

 

De eerste band in de line-up vandaag is de franse formatie waarvan het zaadje van ontstaan reeds geplant werd in 1982 “Mystery blue”. We krijgen een stevig setje heavy metal  (net zoals dit in de “old days” bedoeld was) voorgeschoteld met snedige gitaarriffs,ondersteunende baslijnen en strak drumwerk. De vocalen van zangeres Nathalie Geyer zaten voornamelijk wel goed in de nummers maar konden mij toch niet helemaal overtuigen.

Met het duitse rezet werd het tempo wat opgedreven, zonder al te veel gezever en geleuter gaan ze er volledig voor en word de zaal overspoeld met de ene na de andere speed/thrash riff  die door de heer Dave Mustaine zelf geschreven had kunnen worden. Ik heb altijd al veel respect gehad voor zangers die de zang combineren met het gitaarspel en vooral degene die dit dan nog beide perfect machtig zijn en in dit geval was dit zeker van toepassing. Ricky Wagner neemt trouwens ook nog de solo partijen voor zijn rekening en dit werd mooi aangevuld tot een stevig geheel door de rest van de band.Zeker en vast was dit een strakke show.

De band waarvoor iedereen afzakte naar Roeselare was ongetwijfeld Anvil. Als Steve “lips”Kudlow met zijn immers zeer kenbare glimlach tot over zijn oren op het podium verschijnt werd hij als een held onthaald door alle aanwezigen,dat is niet verwonderlijk als je weet dat anvil één van de grondleggers van het heavy metal gebeuren is die een lange en vooral harde weg heeft afgelegd maar nooit de erkenning heeft gekregen die ze wel verdienen.Het levensverhaal van anvil werd trouwens mooi verfilmd in “ANVIL! The story of anvil” ( een aanrader voor degenen die deze rockumentary nog niet gezien hebben). Desondanks de sauna temperaturen is de band geamuseerd en in hun nopjes en doen ze wat ze al jaren op hun eigen manier doen namelijk entertainen en een strakke set neerzetten met tussen de nummers door wat fijne anekdotes over hoe lips destijds door Lemmy himself gevraagd werd om motorhead te vervoegen maar dit weigerde omdat hij reeds in een band zat anvil genaamd,Lemmy respecteerde dat en nam anvil dan maar mee op tournee.Het volgende nummer “free as the wind” werd dan ook aan Lemmy opgedragen.Iedereen gaat uit zijn dak en dat word geapprecieerd door de band die zich van zijn beste kant laat zien.De hilarische quotes zoals “growing old is not an option but growing up is totally and completely optional” worden door iedereen gesmaakt en als de eerste noten van “metal on metal” door de speakers knallen barst de zaal volledig uit zijn voegen.Om af te sluiten kregen we nog een mooie versie van Steppenwolf ’s “born to be wild” te horen.Het was een prachtige show en uiterst fijn om te zien dat de heren nog de tijd maakten om na het optreden hun fans te begroeten .

 

Rev: Vandewalle David

Pics: Bianca Lootens

 

Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil
Concert report: Anvil