Megadeth - Megadeth
I Prevail - Violent Nature
We Came As Romans
Dropkick Murphy's - For The People
Helloween - Giants & Monsters
Garbage
Agenda
18 JAN
Epica
22 JAN
Halsey
24 JAN
Jinjer
24 JAN
Sister May
27 JAN
Burning Witches
28 JAN
Paleface Swiss
29 JAN
All Time Low
01 FEB
Ashnikko
04 FEB
Beyond The Black
06 FEB
Lorna Shore
06 FEB
Hot Milk
08 FEB
Ronker
12 FEB
Avatar
13 FEB
Buzzcocks
13 FEB
Visions of Atlantis
16 FEB
Sleep Theory
21 FEB
Mental Fest 2026
21 FEB
Kim Dracula
23 FEB
Alter Bridge
28 FEB
Reverze 2026
28 FEB
Motionless In White
01 MRT
The Last Dinner Party
03 MRT
MGK
04 MRT
Bettie Serveert
06 MRT
The Academic
07 MRT
Prong
11 MRT
Suede
15 MRT
Waterparks
16 MRT
Fit For a King
20 MRT
Gaerea
25 MRT
Kreator
28 MRT
Di-rect 2026
29 MRT
Airbourne
03 APR
Infected Rain
05 APR
Samhain 2026
18 APR
Tom Smith (Editors)
27 APR
Skillet
29 APR
Smash Into Pieces
03 MEI
Public Image LTD
11 MEI
Machine Head
12 MEI
Lola Young
17 MEI
Obsidian Dust 2026
24 MEI
Beth Hart 2026
28 MEI
The Sheila Divine
06 JUN
Sweden Rock Festival 2026
07 JUN
South of Heaven
28 JUN
Guns N Roses
05 JUL
Main Square 2026
09 JUL
ZZ Top
12 JUL
Bospop 2026
12 JUL
Sjock 2026
30 JUL
Opeth
12 AUG
Judas Priest
16 AUG
Dynamo Metal Fest 2026
16 SEPT
Evanescence
11 OKT
Future Palace
17 OKT
The Devil Wears Prada
20 OKT
Amon Amarth
28 OKT
Clawfinger
18 NOV
Gloryhammer
18 NOV
Interpol and Bloc Party

Concert report: Lordi

16 OKT 2016
Concert report: Lordi

 

LORDI – Shiraz Lane – Silver dust

 

14-10-2016 @ De kreun Kortrijk

Silver dust mag de aftrap geven van deze avond die ons theatraal gaat verwennen. Allemaal mooi uitgedost en met passende hoeden betreden de heren het podium. Dreunende intro’s en heel wat gebruik van samples zijn een mooie meerwaarde aan het geheel,drummer Mr. killjoy heeft het gooien en draaien van zijn drumsticks duidelijk goed onder de knie en maakt daar tijdens zijn strak drumwerk (en drumsolo) veel gebruik van.Het hoge stembereik van Lord Campbell is niet altijd even toonvast maar werd gelukkig niet al te veel gebruikt.Een mooi staaltje van techniek als er een interactief duel ontstaat tussen het projectiescherm waarop een orgelist Lord Campbell uitdaagd tot een stukje klassiek te spelen wat resulteerde in een prachtige solo.Er werd afgesloten toen gitarist “Tiny pistol” fijn georchestreerd de projectie spiegel aan flarden schoot.

De volgende band Shiraz lane maakt geen gebruik van allerhande attributen of projecties maar brengen stevige (glam)rock (de naam skid row duikt spontaan in mijn gedachten op) waardoor ze eigenlijk een beetje een vreemde eend in de bijt zijn. Deze jonge kerels (jaja..) laten de muziek voor zich spreken en laten niks aan de verbeelding over, ze staan er en ze knallen. De vocalen van Hannes Kett zijn dan ook van een zeer hoog niveau en het muzikale plaatje zit hier perfect in elkaar  en werd dan nog afgeleverd alsof er net iets teveel energiedrankjes gedronken waren.Een band om zeker nog eens te zien.

Headliner Lordi werd op gepaste wijze aangekondigd door skeletor en ze gingen direct van start met “let’s go slaughter he man”. Zoals verwacht werd het een horrorspektakel van de bovenste plank, hoofden werden op staken gespietst,mummies uit kasten gehaald,met cirkelzaag werd er iemand van haar ingewanden ontdaan,de psycho baby van toetseniste Hella mocht ook eens het podium sieren en een non die een helveeg kreeg van bassist “Ox” toen ze hem wou stoppen tijdens zijn bassolo op electronische dansbeats,het is eigenlijk allemaal teveel om op te noemen maar ik mag besluiten dat de band het vooral moet hebben van het mooie horrotheater en niet van het muzikale aspect.

 

Rev: Vandewalle David

Pics: Dump Magazine

 

 

 

 

Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi
Concert report: Lordi