Dropkick Murphy's - For The People
Helloween - Giants & Monsters
Garbage
Epica - Aspiral
Silverstein - Antibloom
Machinehead - Unatoned
Agenda
19 JUL
MAF festival 2025
19 JUL
Rock Herk
03 AUG
LF: Electric Callboy
05 AUG
LF: Gojira
08 AUG
LF: The Smashing Pumpkins
10 AUG
Alcatraz 2025
10 AUG
Lokerse Feesten 2025
11 AUG
Wardruna
13 AUG
Crypta
17 AUG
Dynamo Metalfest 2025
22 AUG
The Browning
24 AUG
Pelagic Fest
27 AUG
Die Krupps
31 AUG
Drift Festival 2025
13 SEPT
Ayreon 30TH anniversary
19 SEPT
Nova Twins
21 SEPT
Primal Fear
24 SEPT
Volbeat
01 OKT
Parkway Drive
02 OKT
Fun Lovin Criminals
04 OKT
Pierce The Veil
07 OKT
Morcheeba
08 OKT
Bleed from Within
11 OKT
Y&T 2025
12 OKT
Thrash of Titans Tour 2025
15 OKT
Disturbed
15 OKT
Wind Rose
18 OKT
Helloween
19 OKT
Desertfest
24 OKT
Ad Infinitum
26 OKT
Blackbriar
26 OKT
Bruges Is Doomed
31 OKT
Leprous
31 OKT
Pro-pain
01 NOV
Turbonegro
02 NOV
Battle Beast
06 NOV
Paradise Lost
07 NOV
Janez Detd
09 NOV
Hanabie
12 NOV
Electric Callboy
13 NOV
Mono
13 NOV
Marilyn Manson
15 NOV
Helldorado
25 NOV
Coldrain
25 NOV
Girlschool
27 NOV
Perturbator
28 NOV
Gojira
29 NOV
Zornik - The Setlist
30 NOV
Nothing More
01 DEC
Lacuna Coil
02 DEC
Sabaton
05 DEC
Ice Nine Kills
05 DEC
LANDMVRKS 2025
06 DEC
Blast From The past 2025
16 DEC
Imminence
14 JAN
Slaughter to Prevail
18 JAN
Epica
12 FEB
Avatar
28 FEB
Motionless In White
28 MRT
Di-rect 2026

Concert report: Scorpions

04 APR 2018
Concert report: Scorpions

 

Scorpions @ Vorst Nationaal (4/5)

 

Duitse diesel vol ronkende rockparels

 

Na meer dan vijftig jaar op de planken is de Duitse hardrockhitmachine nog steeds niet op het einde van zijn latijn. Momenteel werken Scorpions hun Crazy World-tournee af, hun zoveelste reis rond de wereld. Terwijl de leeftijd van oerleden Rudolf Schenker (gitaar) en Klaus Meine (vocals) stilletjes aan tegen de zeventig lentes aanleunt, dokkert deze degelijke diesel vol ronkende rockparels gedecideerd verder. Gezien de gemiddelde leeftijd van de aanwezigen werd de avond voor velen een trip down memory lane, huppelend van de ene classic naar de andere.

 

Het voorprogramma werd keurig afgewerkt door Vandenberg’s Moonkings. Deze Nederlandse formatie grossiert vooral in hardrock met een snedig heavy metal randje. Hun korte set was opgebouwd met eigen werk van hun debuutplaat (2014) en prima gebrachte covers van o.a. Whitesnake en Led Zeppelin. Daarna werd de spanning vakkundig aangezwengeld door de songkeuze terwijl het decor in een vlot tempo werd omgebouwd. Back In Black en Enter Sandman konden op heel veel bijval rekenen in de gezapig vollopende zaal.

 

Bij de opener Going Out With A Bang werd snel duidelijk dat de impressionante lichtshow met bijhorende beeldschermen een grote rol zouden spelen doorheen de set. Iedere song was voorzien van passende randanimatie. The Zoo en We Built This House stuwden de decibels in het publiek een eerste maal in het rood. Meine was in form en bij de akoestische medley met Follow Your Heart, Eye Of The Storm en het wondermooie Send Me An Angel leverden zijn nog steeds solide stembanden de makkelijk meezingbare lyrics indringend af in onze gehoorkanalen. Ook het gefluit bij hun grootste hit Wind Of Change was een fluitje van een cent voor de pensioengerechtigde frontman. De opgedaagde massa kon hun tevredenheid niet onder stoelen of banken steken. Ook al was het zittende publiek ietwat tam, Scorpions zette een verrassend goeie vertoning op de planken.

 

Mickey Dee, die vanaf 1992 achter de drums van Motörhead zat, geeft sinds het heengaan van wijlen Lemmy het beste van zichzelf bij Scorpions. Een cover om de overleden rocklegende en boezemvriend te eren kon dan ook niet ontbreken. Overkill werd, voorzien van enkele iconische beelden van zijne hoogheid zelf, Lemmygewijs strak door de speakers gejaagd. Deze ode, die allesbehalve goedkoop overkwam, was oprechter dan de doorsnee Duitse autofabrikant. Zolang het bij één cover met betekenis blijft, kan dit soort riskante praktijken gedoogd worden. Daarna volgden nog vier klassiekers met een blinkend A+ energielabel. Blackout, Big City Nights en Rock You Like a Hurricane tijdens de bisronde werden gretig op de fans afgevuurd. Maar het was uiteindelijk Still Loving You die het meeste smartphones uit de zakken van de aanwezigen toverde. Deze tijdloze topper heeft alles om Africa van Toto de loef af te steken in de gelijknamige lijst. Maar wie zijn wij om daar alleen over te oordelen.

 

We sluiten af met de gevleugelde woorden van Meine: ‘Love, our love! Shoudn’t be thrown away.’ Deze schorpioenensteek zal nog lang nazinderen.

 

Rev: Bram Gheysen

 

Pics: Gunther Moens  

 

Concert report: Scorpions
Concert report: Scorpions
Concert report: Scorpions
Concert report: Scorpions
Concert report: Scorpions
Concert report: Scorpions
Concert report: Scorpions
Concert report: Scorpions
Concert report: Scorpions
Concert report: Scorpions