Megadeth - Megadeth
I Prevail - Violent Nature
We Came As Romans
Dropkick Murphy's - For The People
Helloween - Giants & Monsters
Garbage
Agenda
18 JAN
Epica
22 JAN
Halsey
24 JAN
Jinjer
24 JAN
Sister May
27 JAN
Burning Witches
28 JAN
Paleface Swiss
29 JAN
All Time Low
01 FEB
Ashnikko
04 FEB
Beyond The Black
06 FEB
Lorna Shore
06 FEB
Hot Milk
08 FEB
Ronker
12 FEB
Avatar
13 FEB
Buzzcocks
13 FEB
Visions of Atlantis
16 FEB
Sleep Theory
21 FEB
Mental Fest 2026
21 FEB
Kim Dracula
23 FEB
Alter Bridge
28 FEB
Reverze 2026
28 FEB
Motionless In White
01 MRT
The Last Dinner Party
03 MRT
MGK
04 MRT
Bettie Serveert
06 MRT
The Academic
07 MRT
Prong
11 MRT
Suede
15 MRT
Waterparks
16 MRT
Fit For a King
20 MRT
Gaerea
25 MRT
Kreator
28 MRT
Di-rect 2026
29 MRT
Airbourne
03 APR
Infected Rain
05 APR
Samhain 2026
18 APR
Tom Smith (Editors)
27 APR
Skillet
29 APR
Smash Into Pieces
03 MEI
Public Image LTD
11 MEI
Machine Head
12 MEI
Lola Young
17 MEI
Obsidian Dust 2026
24 MEI
Beth Hart 2026
28 MEI
The Sheila Divine
06 JUN
Sweden Rock Festival 2026
07 JUN
South of Heaven
28 JUN
Guns N Roses
05 JUL
Main Square 2026
09 JUL
ZZ Top
12 JUL
Bospop 2026
30 JUL
Opeth
12 AUG
Judas Priest
16 AUG
Dynamo Metal Fest 2026
16 SEPT
Evanescence
11 OKT
Future Palace
20 OKT
Amon Amarth
28 OKT
Clawfinger
18 NOV
Gloryhammer
18 NOV
Interpol and Bloc Party

Ep-review: Shocker - Shocker

09 FEB 2021
Ep-review: Shocker - Shocker

 

SHOCKER – SHOCKER

 

Het lijkt er op dat deze Belgische band stabiliteit heeft gevonden. Na verschillende probleempjes werd er duchtig gewisseld wat musici betreft. Deze EP zou moeten bewijzen dat dit achter de rug is en er volop verder kan gewerkt worden. SHOCKER is een heavy metalband. Hun muziek ruikt naar de eighties. Om één naam te noemen wordt het moeilijk maar mix een doorsnee Britse heavy metalband met Crimson Glory en je komt al aardig in de buurt. Zeker wat de leadzanger betreft. Wat een stembereik heeft die man. De EP opent met ‘Thrillseeker’. De structuur is wat ongewoon. Een beetje van de hak op de tak. Het is wennen. De stem wordt gedubd en dat is goed. Constant naar zo’n hoog stemgeluid luisteren is anders lastig.

 

‘Twisted Shape of Man’ heeft ook ritmeveranderingen en rare wendingen. Er wordt afgetrapt met een baslijntje, getik op de hi-hat en het geluid van de gitaren is precies alsof ze met een strijkstok bewerkt worden. Hier wordt sterk gezongen. Zeer variërend. Ongeveer halfweg valt alles stil. Akoestische gitaar en pianogetokkel worden erbij gehaald. Naar het einde toe komt men terug op snelheid. De dubbele basdrum overheerst gelukkig niet. Alles klinkt zeer avontuurlijk.

 

Bij ‘The Genuine Falls’ wordt een tweede stemgeluid erbij gehaald. Na twee minuten wordt deze song een totaal ander nummer. Een sterke gitaarriff breekt door. Dan denk je: hier zijn we vertrokken! Maar na vijftig seconden wordt men alweer meegesleurd in een andere song.

 

Afsluiter ‘Breaking The Silence’ kan mij het meest bekoren. De song klinkt soulvol met een swingende zangpartij. Als je de zanglijnen wegdenkt hoor je een funky Red Hot Chili Peppers. Maar vrees niet, metalheads: na tachtig seconden is het afgelopen en ga je terug op avontuur.

 

SHOCKER zit vol talent. De opname klinkt zeer goed.  Wat de songs betreft mag je geen meestampers verwachten. De structuren en ritmeveranderingen laten dit niet toe. Hopelijk kunnen deze Vlamingen meegenieten van de huidige heavy metal revival

 

Guido Grymonprez.