STYG - Keep planting flowers
Avantasia - Here Be Dragons
Bodycount - Merciless
The Cure - Songs of a lost World
Coldplay - Moon Music
The Amity Affliction
Agenda
24 JAN
Thof van Commerce
26 JAN
Stick To Your Guns
28 JAN
Novastar
01 FEB
Dropkick Murphys
03 FEB
Papa Roach
04 FEB
Rise Against
05 FEB
High Vis
09 FEB
Break The Dark
09 FEB
Snow Patrol
09 FEB
Bullet For My Valentine - Trivium
09 FEB
Thundermother
10 FEB
Pantera
11 FEB
Toto
14 FEB
Funeral Dress
14 FEB
Motionless In White
15 FEB
Reverze 2025
16 FEB
Spiritbox
18 FEB
Set It Off
23 FEB
Palefale Swiss
02 MRT
Saxon
02 MRT
Napalm Death
04 MRT
Silverstein
05 MRT
Sam Fender
07 MRT
Rebellion Tour XI
12 MRT
Airbourne
14 MRT
God is an Astronaut
16 MRT
Zakk Sabbath
20 MRT
Knocked loose
20 MRT
Sloper
21 MRT
Temperance
21 MRT
Legends Of Rock 2025
25 MRT
Hooverphonic
26 MRT
Lenny Kravitz
26 MRT
Avantasia 2025
26 MRT
Serious Black
27 MRT
The Datsuns
28 MRT
Metal Molly
30 MRT
Samhain 2025
02 APR
Simon McBride
08 APR
Eisbrecher
13 APR
Behemoth
14 APR
Rotting Christ
18 APR
Paaspop 2025
20 APR
Thrown
25 APR
Tyler The Creator
26 APR
Pixies
26 APR
Sylvie Kreusch
28 APR
Stereophonics
02 MEI
Motorpsycho
10 MEI
Joe Bonamassa
24 MEI
Wildfest
31 MEI
Dunk Festival 2025
01 JUN
Vestrock 2025
07 JUN
Heavy Sound Festival 2025
07 JUN
Sweden Rock Festival
08 JUN
South of Heaven Fest
18 JUN
Eagles Of Death Metal
24 JUN
Satchvai
26 JUN
Santana
07 JUL
Time To Rock (Swe)
11 JUL
Sjock festival
05 AUG
Gojira
10 AUG
Lokerse Feesten
10 AUG
Alcatraz 2025
17 AUG
Dynamo Metalfest 2025
31 AUG
Deus - Goose
13 SEPT
Ayreon 30TH anniversary
10 OKT
Parkway Drive
18 OKT
Helloween
21 NOV
Larkin Poe
29 NOV
Zornik - The Setlist
02 DEC
Sabaton

Saxon - Carpe Diem

20 FEB 2022
Saxon - Carpe Diem

 

SAXON – Carpe Diem

 

De new wave of British heavy metal heeft al die jaren met verve alle muzikale concurrentie aangekund. Mede dankzij gevestigde waarden als Judas Priest, Iron Maiden en dit machtige Saxon. Dit is het drieëntwintigste studio-album van deze metalheads, verzamelalbums NIET meegeteld.

De enige originele leden in de band, die in 1976 (!) werd opgericht, zijn Biff Byford (zang) en Paul Quinn (gitaar). Hun muziek is nog steeds zo herkenbaar. De typische riffs en het stemgeluid van Biff staan er nog altijd. Biff is hier zeer goed bij stem. Zijn toonbereik blijft verrassend hoog. Met alle respect maar als 71-jarige is dit niet evident.

 

De plaat dan. ‘Carpe Diem’ start met de titelsong. Na een rustige intro van zestig seconden wordt in heavymetalstijl gestart aan hoge snelheid met een hakkende riff zoals het hoort. Een typische Saxon-opener. Biff zing de pannen van het dak. Een refrein dat meer een slogan is nestelt zich vast in de bovenkamer. Live zal dit mokerslag geven. De snelheid wordt aangehouden bij ‘Age of Steam’ . Het refrein heeft een Priest-stempel.

 

The Pilgrimage’ is een vette knipoog naar Hells Bells van AC/DC. Het ritme en de getokkelde akkoorden zijn de basis. Het is vollen bak bij ‘Dambusters’ . Na ieder refrein vliegen de gitaarsolo’s rond de oren. ‘Remember the Fallen’ heeft opnieuw zo’n Saxon-riff. (waar blijven ze die halen?)

Het gaspedaal blijft ingedrukt bij ‘Super Nova’ . Een clichésong. Snel nummer met de nodige vertragingen die ingekleurd worden door melodieuze gitaarsolo’s.

 

‘Lady in Grey’ is een trage song met een hakkende riff. De zang van Biff wordt constant gedubd.

‘All for One’ is Saxon ten voeten uit. Gitaren zijn de hoofdnoot: riffs en solo’s. Het is smullen.

Headbangen geblazen bij ‘Black is the Night’. Wel in een trager ritme met opnieuw een ballade-achtige gitaarsolo halfweg om er dan opnieuw in te vliegen. Bij afsluiter ‘Living on the Limit’ worden nog eens alle registers opengegooid. Snelle song die duidelijk bestemd is voor het podium.

 

SAXON bevestigt met ‘Carpe Diem’ dat de band nog stevig in de schoenen staat. Ze blijven trouw aan hun sound zoals zij dat enkel kunnen. En dat is mooi. Zanger Biff Byford legt de lat zeer hoog voor zichzelf. Als hij dàt niveau op een live optreden kan aanhouden dan beschikt hij over uitzonderlijke kwaliteiten. De plaat staat bol van riffs, solo’s en tweestemmige zang. Nostalgie voor de ene, een ontdekking voor de andere.

 

Guido Grymonprez.